შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1989 წელს დაბადებული რატი რ. დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების შეძენა-შენახვის ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას 8 აბი „სუბოქსინი“ ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით ნარკოტიკულ ნივთიერება ბუპრენორფინს შეიცავს. ნარკოლოგიური შემოწმებისას დადგინდა, რომ დაკავებისას რატი რ. ნარკოტიკული ბუპრენორფინის ზემოქმედების ქვეშ იმყოფებოდა. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 260-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

The officers of Imereti,Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Regional Main Division of MIA as a result of operative-searching and investigative activities detained Rati R. (Dob 1989) for illegal purchase and keeping of drugs in large quantities.
During the personal search of the detainee law enforcers seized 8 pills of “suboxin” which according to expertise contains buprenorphine. Drug test revealed that Rati R. was under the influence of buprenorphine in the moment of his detention.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs, article 260, II part, sub-paragraph A of the Criminal Code.