• შსს-მ დიდი ოდენობით მარიხუანა ამოიღო
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის იმერეთის სამხარეო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული სპეციალური ოპერატიული ღონისძიების შედეგად, 1971 წელს დაბადებული გენადი ჟ. დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით ქუთაისში, მშენებლის ქუჩაზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის ავტომანქანის და საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას ასანთის 44 კოლოფში დაფასოებული დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს. ექსპერტიზის დასკვნით, ამოღებულია 69,35 გრ მარიხუანა.
გამოძიება დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით).

• Marijuana in large quantities seized by MIA
The officers of Imereti Division of Central Criminal Police Department as a result of operative activities detained Genadi J. (DoB 1971) in Kutaisi for illegal purchase and keeping of drugs in large quantities.
During the searching activities held in the detainee’s vehicle and house police seized 44 boxes of match filled up with drugs. According to the results of expertise the seized drugs is marijuana in the amount of 69,35gr.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in large quantities, article 260, I part of the Criminal Code.