შსს-ს სამეგრელო-ზემო სვანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, 1984 წელს დაბადებული ირაკლი ბ. ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით ხელვაჩაურის რაიონის სოფელ სარფში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას 5 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს. ექსპერტიზის დასკვნით, ამოღებული 1,7345 გრ ნარკოტიკი 0,6734 გრ ჰეროინს შეიცავს. ნარკოლოგიური შემოწმებით დადგინდა, რომ დაკავებისას ირაკლი ბ. ჰეროინის ზემოქმედების ქვეშ იმყოფებოდა. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და ნარკოტიკული საშუალების საქართველოშო უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 262-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

• Heroin in large quantities seized by MIA
The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti Regional Main Division as a result of investigative activities held on the basis of operative information detained Irakli B. (DoB 1984) in Sarpi village for illegal purchase and keeping of drugs and illegal import on the territory of Georgia.
During the personal search of the detainee law enforcers seized 5 packages of drug, which according to expertise weights 1,7345 gr, containing 0,6734gr of heroin. Drug test revealed that in the moment of detention Irakli B. was under the influence of drugs. Detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs and illegal import on the territory of Georgia, article 260, II part, sub-paragraph A and article 262, II part, sub-paragraph A of the Criminal Code.