შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ქვემო ქართლის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1963 წელს დაბადებული, წარსულში ნარკოდანაშაულისთვის ნასამართლევი, სენაკში მცხოვრები მალხაზ ლ. დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და გადაზიდვის ბრალდებით, თბილისი-წითელი ხიდის საავტომობილო გზის 23-ე კილომეტრზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულის პირადი ჩხრეკისას 1 შეკვრა ნარკოტიკული საშუალება, ხოლო მისი მართვის ქვეშ მყოფი სატვირთო ავტომანქანის ჩხრეკისას, სალონიდან კიდევ 1 შეკვრა ამოიღეს. ქიმიური ექსპერტიზის დასკვნით, ამოღებული 3 გრ ნარკოტიკული საშუალება 0,742 გრ ჰეროინს შეიცავს. ნარკოლოგიური შემოწმების შედეგად დადგინდა, რომ დაკავებისას მალხაზ ლ. ნარკოტიკული საშუალების ზემოქმედების ქვეშ იმყოფებოდა. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და გადაზიდვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 260-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

• Heroin in large quantities seized by MIA
The officers of Kvemo Kartli Division of Criminal Police Department as a result of investigative-searching activities held on the basis of operative information detained at Tbilisi-Tsiteli Khidi highway previously convicted for drug crime Malkhaz L. (DoB 1963) for illegal purchase, keeping and transit of drugs in large quantities.
During the personal search of the detainee law enforcers seized narcotic wrapped in one package, as well as during the searching activities conducted in his truck seized one more package of drug. According to the results of expertise is heroine and weighs 0,742gr. Drug test results revealed that Malkhaz L. consumed drugs. Detainee has already pleaded quilty.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and transit of drugs in large quantities, article 260, II part, sub-paragraph A of the Criminal Code.