• შსს-მ დიდი ოდენობით „ექსტაზი“ ამოიღო
შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს ისანი-სამგორის სამმართველოს მეთერთმეტე განყოფილების თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული სამძებრო-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1957 წელს დაბადებული, თურქეთის მოქალაქე ჯენგიზ ქ. დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში, აწყურის ქუჩაზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას 28 აბი „ექსტაზი“ ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 0,8558 გრ ნარკოტიკულ ნივთიერება 3,4-მეთილენდიოქსიმეტამფეტამინს შეიცავს.

• Large quantities of ecstasy seized by MIA
The officers of XI division of Isani-Samgori police division of MIA as a result of investigative activities held on the basis of operative information detained turkish citizen Jengiz Q. (DoB 1957) for illegal purchase and keeping of drugs in large quantities.
During the personal search of the detainee law enforcers seized 28 pills of ecstazy which according to expertise contains 0,8558 of “Mdma”.
Investigation is in progress on the fact of for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities, article 260, II part, sub-paragraph A of the Criminal Code).