• შსს-მ დანაშაულის შეუტყობინებლობის ბრალდებით სამი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის შეუტყობინებლობის ბრალდებით, სამი პირი: 1995 წელს დაბადებული ო.გ. -ზესტაფონში, 1991 წელს დაბადებული თ.შ. - თეთრწყაროში, ხოლო 1996 წელს დაბადებული ს.მ. თბილისში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ მიმდინარე წლის 2 სექტემბერს თბილისში, ვაკეში მომხდარი მკვლელობის დროს აღნიშნული პირები, მკვლელობაში ბრალდებულ ბ.ნ.-სთან ერთად, თ.შ.-ს კუთვნილ ავტომანქანაში იმყოფებოდნენ, მომხდარ ფაქტს შეესწრნენ და აღნიშნულის შესახებ სამართალდამცველებს არ შეატყობინეს.
გამოძიება განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის შეუტყობინებლობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 376-ე მუხლით).

• MIA DETAINED THREE PERSONS FOR NON-REPORTING THE CRIME
The officers of the Detectives Division of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of the operative-searching and investigative activities detained three individuals for failure to report grave crime, in particular, O.G. (DoB: 1995) was detained in Zestaponi, T.Sh. (DoB: 1991) was detained in Tetritskaro and S.M. (DoB: 1996) was detained in Tbilisi.
The investigation established that on September 2, 2016 the above mentioned individuals along with B.N at the moment of murder which took place in Vake were in the vehicle of T.Sh., witnessed the incident and failed to inform the law enforcers.
Investigation in progress on the fact of failure to report a particularly grave crime (Article 376 of the Criminal Code).