შსს-ს ვაკე-საბურთალოს რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1967 წელს დაბადებული გივი ა. ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა თბილისში, ყიფშიძის ქუჩაზე, ეჭვიანობის ნიადაგზე, 1972 წელს დაბადებულ ზურაბ ლ-ს ცივი იარაღით რამდენიმე ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც გადაუდებელი ოპერაცია ჩაუტარდა. მისი ჯანმრთელობის მდგომარეობა ამ დროისთვის მძიმეა.
სამართალდამცველებმა გივი ა. მომხდარიდან რამდენიმე საათში თბილისში, გლდანის ხევის დასახლებაში დააკავეს.
გამოძიება ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 117-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით).

• Fact of woundidng solved by MIA
The officers of Vake-Saburtalo police division as a result of immediate operative-searching and investigative activities detained Givi A. (DoB 1967) for causing serious intentional health injury.
Investigation established that detainee on the basis of jealousy inflicted several injuries to Zurab L. with a cold steel and fled from the place of crime. The wounded person was transferred to the hospital and undergone immediate surgery. At this moment his condition of health remains critical.
Law enforcers managed to detain Givi A. in Gldani settlement several hours after the crime took place.