• შსს-მ დაჭრის ფაქტი გახსნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს მეოთხე განყოფილების თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1999 წელს დაბადებული ტარიელ უ. ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ორი არასრულწლოვანი - პარალელური კლასელები ცივი იარაღით დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მოზარდები სასწრაფო სამედიცინო დახმარების თანამშრომლებმა საავადმყოფოში გადაიყვანეს.
სამართალდამცველებმა დანაშაულში ბრალდებული პირი მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავეს.
გამოძიება ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 117-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით).

The officers of Vake-Saburtalo police division of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-investigative activities detained Tariel U. (DoB 1999) for causing serious health injury on purpose.
Investigation established that detainee wounded two minors who were his parallel classmates and left the crime scene. Wounded minors were transported to the hospital by the ambulance.
Law enforcers managed to detain Tariel U. several hours later.
Investigation is in progress on the fact of causing serious health injury on purpose, article 117, I part of the Criminal Code.