• შსს-მ და შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტმა საქართველოს საბაჟო საზღვა...
შსს-მ და შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტმა საქართველოს საბაჟო საზღვარზე ცეცხლსასროლი იარაღის წესის დარღვევით შემოტანის ბრალდებით სომხეთის რესპუბლიკის მოქალაქე დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ქვემო ქართლის მთავარი სამმართველოს და შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, საბაჟო პროცედურების გავლისას, სომხეთის რესპუბლიკის მოქალაქე, 1947 წელს დაბადებული ფრუნზიკ ა. საქართველოს საბაჟო საზღვარზე ცეცხლსასროლი იარაღის წესის დარღვევით შემოტანის ბრალდებით, სასაზღვრო პოლიციის მესამე სამმართველოს (წითელი ხიდი) მეექვსე სასაზღვრო სექტორის (სადახლო) დასაცავ მონაკვეთზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულს საბაჟო გამშვებ პუნქტ „სადახლოს“ გავლით, სომხეთის რესპუბლიკიდან საქართველოში „ვალტერის“ სისტემის ცეცხლსასროლი იარაღი და 10 საბრძოლო ვაზნა წესის დარღვევით შემოჰქონდა. სამართალდამცველებმა დაკავებულის კუთვნილი ავტომანქანის სალონიდან ცეცხლსასროლი იარაღი და საბრძოლო ვაზნები ნივთმტკიცებად ამოიღეს. ბრალდებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება საქართველოს საბაჟო საზღვარზე ცეცხლსასროლი იარაღის წესის დარღვევით შემოტანის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 214-ე მუხლის მე-4 ნაწილით, რაც 5-დან 8 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს).

• MIA along with Revenue Service detained Armenian citizen for violating rules of ...
MIA along with Revenue Service detained Armenian citizen for violating rules of bringing firearms on the territory of Georgia
The officers of Kvemo Kartli Main Division of the Patrol Police Department along with the Revenue Service as a result of operative-investigative activities detained Armenian citizen Frunzik A. (DoB 1947) during customs procedures for violating rules of bringing firearms on the territory of Georgia the mentioned person was detained on the operational area of the Border police VI division.
Investigation established that detainee attempted to bring “Valter” firearm and 10 bullets through Sadakhlo border checkpoint. Law enforcers seized the firearm and bullets from the vehicle of the detainee. He has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of bringing firearms on the territory of Georgia, article 214, IV part of the Criminal Code that envisages from 5 to 8 years of imprisonment.