• შსს-მ ბუპრენორფინის შემცველი 72 აბი და 28 ნატეხი ნარკოტიკი ამოიღო
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული სამძებრო-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1970 წელს დაბადებული ლერი კ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი და ავტომანქანის ჩხრეკისას 0,62 გრ მეტადონი და ნარკოტიკული საშუალების 72 აბი და 28 ნატეხი ამოიღეს, რომელიც 0,625 გრ ბუპრენორფინს შეიცავს. ნარკოლოგიური შემოწმებით ლერი კ-ს მეტადონის მოხმარების ფაქტი დაუდგინდა. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

• police seized 72 pills and 28 pieces of the drug, containing 0,625gr of buprenor...
The officers of Central Criminal Police Department as a result of investigative-searching activities held on the basis of operative information detained Leri K/ (DoB 1970) for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
During the personal search of the detainee, law enforcers seized 0,62gr of methadone as well as 72 pills and 28 pieces of the drug, containing 0,625gr of buprenorphine. Drug test revealed that Leri K. was the consumer of methadone. Detainee has already pleaded guilty.