• შსს-მ ბათუმში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი გახსნა
შსს-ს აჭარის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1965 წელს დაბადებული ზაზა ლ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით ბათუმში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა 17 სექტემბერს ბათუმში, ზურაბ გორგილაძის ქუჩაზე, ოჯახური კონფლიქტის დროს ურთიერთშელაპარაკებისას, 1985 წელს დაბადებულ რევაზ გ-ს ცივი იარაღით ყელის არეში ერთი ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში მიყვანისთანავე გარდაიცვალა. სამართალდამცველებმა ბრალდებული მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავეს. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

• MIA SOLVED MURDER CASE IN BATUMI
The officers of Batumi City Division of Adjara Main Division of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-investigative activities detained Zaza L. (DoB: 1965) in Batumi for premeditated murder.
The investigation established that on September 17, on Zurab Gorgiladze str., Batumi, as a result of a family conflict inflicted one throat injury with cold arm to Revaz G. (DoB: 1985) and fled from the scene. Wounded man died upon bringing to a hospital. The law enforcers detained an accused in a few hours. Detainee pleaded guilty.
The investigation is in progress on the fact of premeditated murder (article 108 of the Criminal Code of Georgia).