• შსს-მ ბათუმში განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტზე ერთი პირი დააკავა
შსს-ს აჭარის მთავარი სამმართველოს ბათუმის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა 1991 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი გიორგი მ. განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით ბათუმში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა 17 სექტემბერს ბათუმში, თბილისის მოედანზე, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, 1971 წელს დაბადებულ ზვიად გ-ს ცივი იარაღით ორი ჭრილობა მიაყენა. დაჭრილი მამაკაცი ბათუმის რეფერალურ საავადმყოფოში გადაიყვანეს, მისი ჯანმრთელობის მდგომარეობა მძიმეა.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული შემთხვევის ადგილის მიმდებარე ტერიტორიაზე, მომხდარიდან რამდენიმე წუთში დააკავეს. დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღეს. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

• MIA detained one individual for attempted premeditated murder in batumi
The officers of Batumi City Division of Adjara Main Division of the Ministry of Internal Affairs detained in Batumi previously convicted Giorgi M. (DoB: 1991) for the attempted premeditated murder.
The investigation established that on September 17, in Tbilisi Square, Batumi, the detainee as a result of a conflict inflicted two injuries with a cold arm to Zviad G. (DoB:1971). The wounded individual was transferred to Batumi Referral Hospital, currently his health condition is extremely critical.
The law enforcers detained the accused in a few minutes in the vicinity of a crime scene. The weapon of a crime – knife – was seized as a material evidence. The detainee pleaded guilty.
The investigation is in progress on the fact of attempted premeditated murder (article 19-108 of the Criminal Code of Georgia).