• შსს-მ ბათუმში ძარცვის ფაქტი აღკვეთა
შსს-ს დაცვის პოლიციის აჭარის რეგიონალური სამმართველოს ბათუმის განყოფილების თანამშრომლებმა და აჭარის ა/რ მთავარი სამმართველოს ბათუმის საქალაქო სამმართველოს მესამე განყოფილების თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, 1990 წელს დაბადებული ჯემალ შ. ძარცვის ბრალდებით ბათუმში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული საქართველოს ბანკის ბათუმის ერთ-ერთ ფილიალში იმ დროს დააკავეს, როცა ის ბანკის შენობაში ძარცვის მიზნით შევიდა და ცივი იარაღის მუქარით ბანკის თანამშრომლებს ფულს სძალავდა.
ბანკის ერთ-ერთმა თანამშრომელმა საგანგაშო ღილაკით დაცვის პოლიცია გამოიძახა. ბათუმის დაცვის პოლიციის ოპერატიული რეაგირების ჯგუფი შემთხვევის ადგილზე 2 წუთში გამოცხადდა. მათ ჯემალ შ. შეაჩერეს და შემდგომი რეაგირებისთვის ბათუმის საქალაქო სამმართველოს პოლიციის თანამშრომლებს გადასცეს.
გამოძიება ძარცვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 178-ე მუხლის მე-2 ნაწილით, რაც 4-დან 6 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს).

• Fact of robbery foiled in Batumi
The officers of Security Police of Ajara region along with Batumi regional police division as a result of operative-investigative activities detained Jemal Sh. (DoB 1990) for robbery.
Law enforcers detained Jemal Sh. in one of the branches of the “Bank of Georgia” when he tried to appropriate cash from the bank employee under the pressure of the knife.
One of the employees of the Bank pushed the alarm button and informed Security Police about the situation. Operative response group of Security Police arrived at the place of crime in two minutes, they managed to hinder the offender and handed over Jemal Sh. to the regional police officers.
Investigation is in progress on the fact of robbery, article 178, II part. The committed crime envisages from 4 to 6 to 4 years of imprisonment