• შსს-მ ალექსიძის ქუჩაზე მომხდარი ძარცვის ფაქტი გახსნა
შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ძარცვის ბრალდებით სამი პირი: 1980 წელს დაბადებული ჯ.ჩ, 1989 წელს დაბადებული დ.ქ. და 1986 წელს დაბადებული გ.გ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა მიმდინარე წლის 7 სექტემბერს თბილისში, ალექსიძის ქუჩა N1-ში რუსეთის ფედერაციის მოქალაქე ა.ხ. გაძარცვეს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ. პოლიციამ სამივე ბრალდებული თბილისში დააკავა. სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი და საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკის შედეგად დანაშაულებრივი გზით დაუფლებული თანხის ნაწილი 3550 აშშ დოლარი, 700 ევრო და 550 ლარი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ძარცვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 178-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ და „დ“ ქვეპუნქტით და მე-4 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით).

• Fact of robbery on Aleksidze Street solved by MIA
The officers of Vake-Saburtalo police division as a result of operative-searching and investigative activities detained three persons for robbery committed in group with a prior consent. The detainees are as follows: J.Ch. (DoB 1980) DQ. (DoB 1989) and G.G. (DoB 1986).
Investigation established that on September, detainees robbed Russian citizen A.KH on Aleksidze Street and fled from the place of crime. All of the detainees were taken under arrest in Tbilisi. As a result of the personal search and searching activities held in detainee’s house, law enforcers seized part of the sum illegally appropriated from the victim, in particular: 3550 USD, 700 EU, and 550 GEL.
Investigation is in progress on the fact of robbery, article 178, III part, sub-paragraph A and D and part IV, sub-paragraph B of the Criminal Code.