• შსს-მ ახმეტაში მომხდარი მკვლელობა ცხელ კვალზე გახსნა
შსს-ს კახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს ახმეტის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1991 წელს დაბადებული გიორგი გ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა ახმეტაში, ერეკლე მეორის ქუჩაზე, ურთიერთშელაპარაკებისას, 1972 წელს დაბადებულ პაატა მ-ს ცივი იარაღით სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა, რომელიც შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა, 1974 წელს დაბადებული გივი ხ. კი დაჭრა და მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში პოლიციამ გადაიყვანა. მის ჯანმრთელობას ამ დროისთვის საფრთხე აღარ ემუქრება.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, გიორგი გ. მომხდარიდან რამდენიმე წუთში, ახმეტაში დააკავეს. დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღეს. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

The officers of Akhmeta Regional Division of Kakheti Regional Main Division as a result of immediate operative and investigative activities detained Giorgi G. (DoB 1991) for premeditated murder.
Investigation established that detainee inflicted lethal injury with a cold steel to Paata M. (DoB 1972) and wounded Givi Kh. 9DoB 1974) on the basis of conflict, which took place on King Erekle street, Akhmeta. The wounded person was transferred to the hospital by the police and at this moment his condition of health is stable.
As a result of immediate operative and investigative activities law enforcers detained Giorgi G. several minutes after the crime took place. The weapon of murder was also seized by police officers. Detainee has already pleaded guilty.