• შსს-მ ახმეტასა და ლაგოდეხში უკანონო იარაღი ამოიღო
შსს-ს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის ახმეტის რაიონული სამმართველოს და ლაგოდეხის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1962 წელს დაბადებული რ.ქ. და 1962 წელს დაბადებული ა.ო. ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და ტარების ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ახმეტის რაიონის სოფელ ბირკიანში, რ.ქ.-ს საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, არარეგისტრირებული ცეცხლსასროლი იარაღი: გლუვლულიანი სანადირო თოფი, ქარხნული წესით დამზადებული კომბინირებული სანადირო თოფი და 48 საბრძოლო ვაზნა ამოიღეს.
პოლიციამ ლაგოდეხის რაიონის სოფელ თელაში, ა.ო.-ს ავტომანქანის ჩხრეკისას, არარეგისტრირებული გადაჭრილი სანადირო თოფი - ე.წ. „აბრეზი“, 2 მასრა და 2 საბრძოლო ვაზნა ამოიღო.
ექსპერტიზის დასკვნით, ამოღებული ცეცხლსასროლი იარაღი და საბრძოლო მასალა ვარგისია სროლისათვის.
გამოძიება რ.ქ.-ს მიმართ ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ფაქტზე (საქართველოს სსკ-ის 236-ე მუხლის მე-2 ნაწილით), ხოლო ა.ო.-ს მიმართ - ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვისა და ტარების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 236-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილებით).

• Illegal firearms seized in Akhmeta and Lagodekhi
The officers of Akhmeta police division along with Lagodekhi police division as a result of investigative activities held on the basis of the operative information, law enforcers detained A.O. (DoB 1962) and R.Q. (DoB 1962) for illegal purchase keeping and carrying of firearms.
During the search activities held in R.Q’s house located in Birkiani village law enforcers seized unregistered arms: hunting shot gun, combines hunting rifle and 48 bullets.
In the process of searching A.O’s vehicle in Tela village, Lagodekhi district policemen seized unregistered hunting shot gun 2 cartridge cases and 2 bullets.
According to the expertise the seized firearms and ammunition are suitable for shooting.
Investigation against R.Q is in progress on the fact of illegal purchase keeping of firearms, article 236, II part, while investigation against A.Q. is in progress on the fact of illegal purchase keeping and carrying of firearms, article 236 II and III parts of the Criminal Code.