შსს-ს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ბათუმის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1991 წელს დაბადებული ჯ.მ., ყაჩაღობის ბრალდებით, სასამართლოს განჩინების საფუძველზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ 2016 წლის 31 დეკემბერს, ღამით, სანტა-კლაუსის ფორმაში გამოწყობილი ბრალდებული ბათუმში, სუპერმარკეტში მდებარე ვალუტის გადამცვლელ ჯიხურში შეიჭრა და სათამაშო იარაღის მუქარით 8 820 ლარი გაიტაცა.
სამართალდამცველებმა ჯ.მ. ბათუმში დააკავეს. ბრალდებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.
გამოძიება დიდი ოდენობით ნივთის დაუფლების მიზნით ჩადენილი ყაჩაღობის ფაქტზე მიმდინარეობს(საქართველოს სსკ-ის 179-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „გ“ ქვეპუნქტით).

The officers of the Batumi police division of Adjara police department as a result of the operative-searching and investigative activities detained J.M. (DoB 1991) for armed robbery on the basis of the court decision. Investigation established that on December 31, 2016 detainee, dressed in Santa Claus uniform, broke into currency exchange booth and appropriated 8 820 GEL under the pressure of the toy shaped as pistol.
Law enforcers managed to detain J.M. in Batumi. He has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of armed robbery, article 179 III part, sub-paragraph C of the Criminal Code.