• შსს-მ აბაშიძის ქუჩაზე მომხდარი მკვლელობის ფაქტი გახსნა
შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს დეტექტივების სამმართველოს და დიდუბე-ჩუღურეთის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად 1989 წელს დაბადებული ვლადიმერ ბ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა რომ ვლადიმერ ბ-მ თავისი კუთვნილი ავტომანქანით 2 სექტემბერს, ვაკეში, აბაშიძის ქუჩაზე მიიყვანა პირი, რომელმაც ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით რამდენიმე ჭრილობა მიაყენა 1987 წელს დაბადებულ ლაშა მახარაძეს. იგი საავადმყოფოში მიყვანის შემდეგ გარდაიცვალა. ვლადიმერ ბ. დამნაშავე პირთან ერთად შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. სამართალდამცველებმა ის ფასანაურში დააკავეს. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება განზრახ მკვლელობის და განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის შეუტყობინებლობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 108-ე და 376-ე მუხლებით).

The officers of Detectives Division of Tbilisi Main Division and Didube-Chugureti Police division of MIA as a result of jointly conducted operative-searching and investigative activities detained Vladimer B. (Dob 1989).
Investigation established that on September 2 Vladimer B. has transported an individual to Abashidze street, Vake district when the above mentioned individual inflicted several injuries with a firearm to Lasha Makharadze (Dob 1987). Victim died shortly after he was transferred to the hospital. Vladimer B. along with his accomplice fled from the crime scene. Law enforcers detained Vladimer B. in Fasanauri.
Investigation is in progress for premeditated murder and concealing especially grave crime under 108 and 376 articles of the Criminal Code of Georgia.