• შსს-მ 571 აბი ”სუბუტექსი” ამოიღო
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული სამძებრო-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1995 წელს დაბადებული მარიამ კ. და 1979 წელს დაბადებული ვასილ გ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა მარიამ კ-ს პირადი ჩხრეკისას 195 აბი, ხოლო ვასილ გ-ს პირადი და საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას - 376 აბი „სუბუტექსი“ ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით, ნარკოტიკულ ნივთიერება ბუპრენორფინს შეიცავს. ორივე დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

• 571 pills of subutex drug seized by MIA
The officers of the Central Criiminal Police Department as a result of the searching and investigative activities held on the basis of the operative information detained Mariam K. (DoB 1995) and Vasil G. (DoB 1979) for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
During the personal search of Mariam K. law enforcers seized 195 pills while 376 pills of the subutex drug were seized from Vasil G. both of the detainees have already pleaded guilty.
Drug test revealed that Vasil G. was the consumer of marijuana.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities, article 260, VI part, sub-paragraph A of the Criminal Code of Georgia.