შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1974 წელს დაბადებული ლევანი ჩ. ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერების და დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას 51 აბი ე.წ. „ბიო“ და 92,5716 გრ ნარკოტიკული საშუალება კანაფის ფისი ამოიღეს. ამოღებული „ბიო“ ექსპერტიზის დასკვნით 2,2846 გრ ფენეთილამინის ნაერთთა კლასის ახალ ფსიქოაქტიურ ნივთიერებას შეიცავს. ნარკოლოგიური შემოწმებით, დაკავებულს მარიხუანის მოხმარების ფაქტი დაუდგინდა.
გამოძიება ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერების და დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და ნარკოტიკული საშუალების უკანონოდ მოხმარების ფაქტებზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის 1-ლი პრიმა ნაწილით, 260-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 273-ე მუხლით).

• 51 pills of the so called “bio” and cannabis seized in large quantities
The officers of central Criminal Police Department as a result of operative-searching and investigataive activities detained Levan Ch. (DoB 1974) in Tbilisi for illegal purchase and keeping of new psychotropic substance and drugs in large quantities.
During the searching activities held in detainee’s apartment, police seized 51 pills of the so called “bio” drug and 92,5716gr of cannabis. According to expertise the seized bio pills contain 2,2846gr of psychotropic substance. Drug test revealed that Levan Ch. was consumer of marijuana.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of new psychotropic substance and drugs in large quantities, article 2601, I part, II part, sub-paragraph A of the same article and article 273 of the Criminal Code.