შსს-ს აჭარის მთავარი სამმართველოს ხელვაჩაურის რაიონული სამმართველოს გონიოს პოლიციის განყოფილების თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1981 წელს დაბადებული, თურქეთის მოქალაქე ოზგურ რ. დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით ბათუმში, აეროპორტის გზატკეცილზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას 50 აბი ნარკოტიკული საშუალება „ექსტაზი“ ამოიღეს, რომლის საერთო წონა ექსპერტიზის დასკვნით 14,836 გრ-ია და 0,6 გრ მეტამფეტამინს შეიცავს. დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას ასევე ამოღებულია 20,481 გრ გამომშრალი მარიხუანა.
გამოძიება დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 262-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

The officers of Khelvachauri police division of Ajara Regional Police Main Division as a result of operative-investigative activities detained Turkish citizen Ozgur R. (DoB 1981) in Batumi, on airport highway for illegal purchase and keeping and illegal transit of drugs on the territory of Georgia.
During the personal search of the detainee police seized 50 pills of the so called “ecstasy” pills which according to expertise weighs 14,836gr and contains 0,6 methamphetamine. Police also seized 20,481 gr of marijuana from the detainee.
Investigation is in progress on the fact of for illegal purchase and keeping and illegal transit of drugs on the territory of Georgia, article 260, II part, sub-paragraph A and article 262, II part, sub-paragraph A of the Criminal Code.