• შსს-მ 5 ჩამორთმეული ავტომანქანა მესაკუთრეებს დაუბრუნა
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ 2006-2011 წლებში სისხლის სამართლის საქმეებზე ნივთმტიკიცებად ამოღებული 5 ავტომანქანა კეთილსინდისიერ შემძენებს დაუბრუნა. ავტომფლობელები საქართველოში იმ პერიოდისთვის იმპორტირებული და საქართველოს შსს-ში რეგისტრირებული ავტომანქანების შეძენის შედეგად დაზარალდნენ. ავტომანქანების შეძენის შემდეგ დადგინდა, რომ მათი საიდენტიფიკაციო მონაცემები იყო შეცვლილი, რაც გახდა გამოძიების დაწყებისა და აღნიშნული ავტომანქანების ჩამორთმევის საფუძველი.
2014 წელს შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და პროკურატურის ერთობლივი ღონისძიებების შედეგად დადასტურდა, რომ ავტომანქანების შეძენა მოხდა კეთილსინდისიერად, ასევე გამოირიცხა დაზარალებული პირების რაიმე ფორმით მონაწილეობა მითითებულ დანაშაულში.
აქედან გამომდინარე, შინაგან საქმეთა სამინისტრომ გადაწყვეტილება მიიღო და 5 ერთეული სატრანსპორტო საშუალება კეთილსინდისიერ შემძენებს დაუბრუნა.

• Five seized vehicles are returned to their owners by the MIA
Five vehicles seized as material evidences to the criminal cases in 2006 – 2011 are returned to their honest buyers by the Ministry of Internal Affairs of Georgia. The car owners sustained losses as a result of buying the vehicles imported to Georgia by that time and registered in the Ministry of Internal Affairs. Upon buying the mentioned vehicles it was revealed that their identification data were modified; specifically this fact became the basis for initiation of investigation and confiscation of the vehicles.
The joined measures conducted by the Ministry of Internal Affairs and the Prosecutor`s Office in 2014 confirmed that the vehicles were purchased honestly; involvement of the victims in the mentioned crime was also excluded.
According to the above mentioned the Ministry of Internal Affairs made an unprecedented decision and returned 5 vehicles to their honest buyers.