• შსს-მ 30 აბი „სუბუტექსი“ ამოიღო
შსს-ს სამეგრელო-ზემო სვანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1974 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი კობა ს. და 1972 წელს დაბადებული არჩილ თ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით ქობულეთში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულების პირადი ჩხრეკისას 30 აბი „სუბუტექსი“ ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 0,237588 გრ ბუპრენორფინს შეიცავს. გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულებმა აღნიშნული ნარკოტიკი საქართველოში თურქეთის რესპუბლიკიდან შემოიტანეს.
გამოძიება ჯგუფის მიერ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით და მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით, 262-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით და მე-4 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

• Subutex in especcialy large quantities seized by MIA
The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti Main Regional Division as a result of investigatiave and searching activities held on the basis of operative information detained convicted in the past Koba S. (DoB 1974) and Archil T. (Dob 1972) for illegal purchase, keeping and smuggling of drugs in especially large quantities in Kobuleti.
During the searching activities of detainees, law enforcers seized 30 pills of subutex drug. According to the results of expertise the seized drug contains 0,237588 gr of buprenorphine. Investigation established that detainees smuggled the mentioned drugs from Turkey.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and smuggling of drugs in especially large quantities, article 260, II part, sub-paragraph B and III part, sub-paragraph A, article 262, II part, sub-paragraph B and IV part sub-paragraph A of the Criminal Code.