• შსს-მ 2 კილომდე კოკაინი და 15 კილომდე მარიხუანა ამოიღო
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ნარკოტრანზიტების წინააღმდეგ ბრძოლის განყოფილების და შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, სამხრეთ აფრიკის რესპუბლიკის მოქალაქე, 1973 წელს დაბადებული ანდრეს იოანეს ქ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების საქართველოში უკანონოდ შემოტანის და გასაღების ბრალდებით, ხოლო ნიგერიის ფედერაციული რესპუბლიკის მოქალაქე, 1971 წელს დაბადებული ავგუსტინ ჩუკვუდი ო. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ანდრეს იოანეს ქ-მ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება კოკაინი დუბაი-თბილისის რეისით საქართველოში უკანონოდ შემოიტანა და ავგუსტინ ჩუკვუდი ო-ს გადასცა. სამართალდამცველებმა ავგუსტინ ჩუკვუდი ო-ს პირადი ჩხრეკისას იოანეს ქ-ს მიერ გადაცემული 1988,4568 გრამი კოკაინი, ხოლო მისი დროებითი საცხოვრებელი ბინის ჩხეკისას 14 კგ და 944 გრ მარიხუანა ამოიღეს.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების საქართველოში უკანონოდ შემოტანის და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვა-გასაღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 262-ე მუხლის მე-4 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 260-ე მუხლის მე-6 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

• MIA Seized up to 2 kg Cocaine and 15 kg Marijuana
The officers of the Unit for Combat Narco-Transit of the Main Division for Combat Organized Crime of the Central Criminal Police Department, the MIA and the Customs Department of the Revenue Service, as a result of joint operative-investigational measures detained Andres Joanes K. – citizen of the Republic of South Africa, D.o.B.: 1973 - for illicit import and distribution of drugs in Georgia in especially large quantity and Augustine Chekvudi O. – citizen of the Federative Republic of Nigeria, D.o.B.: 1971 - for illicit purchase and keeping of drugs in especially large quantity in Tbilisi.
The investigation established that Andres Joanes K. illegally imported the drug – cocaine - in especially large quantity to Georgia via Dubai-Tbilisi flight and delivered it to Augustine Chekvudi O. The law enforcers seized 1988,4568 gr. of cocaine during personal search of Augustine Chekvudi O. while 14 kg and 944 gr. marijuana was seized during search of his temporary apartment.
The investigation is in progress over the fact of illicit import of drugs in especially large quantity to Georgia and illicit purchase, keeping and distribution of drugs in especially large quantity (sub clause “a” of the 4th part of the article 262, sub clause “a” of the 6th part of the article 260, Criminal Code of Georgia).