• შსს-მ 177 აბი ნარკოტიკული და ფსიქოტროპული საშუალებები ამოიღო
შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს დეტექტივების სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, 1985 წელს დაბადებული არმენ მ. ნარკოტიკული საშუალების და დიდი ოდენობით ფსიქოტროპული ნივთიერებების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი და ავტომანქანის ჩხრეკისას 42 კაფსულა ,,ლირიკა“ ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 12,6 გრ ფსიქოტროპულ ნივთიერება პრებალგინს შეიცავს. ასევე ამოღებულია 1,35 გრ ნარკოტიკული საშუალება კოდეინის და 1,35 გრ ფსიქოტროპული ნივთიერება ფენობარბიტალის შემცველი 135 აბი.
გამოძიება ნარკოტიკული საშუალების და დიდი ოდენობით ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით და 261-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

• 187 pills of drugs and psychotropic substances were seized by MIA
The officers of Detectives division of Tbilisi Main Division of MIA as a result of operative-searching activities detained in Tbilisi Armen M.(Dob 1958) for illicit purchase an keeping of drugs and psychotropic substances in large quantities.
During the searching ativities held in the detainee’s vehicle and house the law enforcers seized 42 pills of Lirika, which according of expertise contains 12,6 gr psychotropic substance Pregabaline. Also police seized 1,35 gr of Kodein and 135 pills which contains 1,35 gr psychotropic substance Phenobarbital.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs and psycotropic substances in large quantities (article 260 and article I part as well as article 261, III part) of the Criminal Code.