• შსს-მ 187 აბი „ექსტაზი“ და კოკაინი ამოიღო
შსს-ს აჭარის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ბათუმში მცხოვრები, 1987 წელს დაბადებული ნათია შ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით, სარფის საბაჟო გამშვებ პუნქტში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, 187 აბი „ექსტაზი“ და 0,04218 გრ კოკაინი ამოიღეს. ქიმიური ექსპერტიზის დასკვნით, 166 აბი 7,2303 გრ ნარკოტიკულ ნივთიერება მეთილენდიოქსიმეტამფეტამინს, ხოლო 21 აბი 0,10489 გრ ნარკოტიკულ ნივთიერება ამფეტამინს და 0,0524 გრ მეთილენდიოქსიმეტამფეტამინს შეიცავს.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-3 და მე-6 ნაწილების „ა“ ქვეპუნქტებით, 262-ე მუხლის მე-2 და მე-4 ნაწილების „ა“ ქვეპუნქტებით).

• MIA Seized 187 Pills of “Ecstasy” and Cocaine
The officers of Adjara Main Division as a result of the investigative activities carried out on basis of the operative information detained Natia Sh. (DoB: 1987; place of residence: Batumi) in Sarpi Border check-point on the fact of illegal purchase, keeping and import to Georgia of drugs in especially large quantities.
The law enforcers seized 187 pills of “ecstasy” and 0,04218 gr. cocaine; according to the results of the chemical expertise 166 pills contain 7,2303 gr. of methylenedioxy-methamphetamine, while 21 pills contain 0,10489 gr. of narcotic substance amphetamine and 0,0524 gr. of methylenedioxy-methamphetamine. The detainee pleaded guilty.
The investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and import to Georgia of drugs in especially large quantities (sub clauses “a” of the parts 3 and 6 of the article 260 and sub clauses “a” of the parts 2 and 4 of the article 262 of the Criminal Code of Georgia).