• შსს-მ 1700 აბი ნარკოტიკული საშუალება ამოიღო
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის პირველი მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1981 წელს დაბადებული, წარსულში ორჯერ ნასამართლევი, ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი ოთარ რ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით მარნეულში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის ავტომანქანის ჩხრეკისას 1700 აბი ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს. ექსპერტიზის დასკვნით, ამოღებულია 17 გრ კოდეინის შემცველი პრეპარატი „პირალგინი“. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

• MIA seized 1700 drug containing pills
The officers of Central Criminal Police Department as a result of investigative activities held on the basis of operative information twice convicted in past Otar R. (DoB 1981) was detained for illegal purchase and keeping of drugs sin especially large quantities.
During the search of the detainee’s vehicle police seized 1700 pills of drugs. According to the expertise the seized drug contains 17gr codeine. Detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs sin especially large quantities, article 260, II parat, sup-paragraph A of the Criminal Code.