• შსს-მ „საქართველოს ბანკის“ ქურდობის ფაქტი გახსნა
შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1971 წელს დაბადებული თამარ კ. და 1966 წელს დაბადებული მალხაზ ბ. ქურდობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ამჟამად ძებნაში მყოფი, 1977 წელს დაბადებული ილია გელაშვილი მიმდინარე წლის 24 ოქტომბერს, თბილისში, პუშკინის ქუჩაზე მდებარე „საქართველოს ბანკის“ საცავიდან 9 197 771 ლარს მართლსაწინააღმდეგო მისაკუთრების მიზნით ფარულად დაეუფლა. გამოძიებით დადგინდა, რომ ნაქურდალი ფული თამარ კ-მ და მალხაზ ბ-მ წინასწარი შეთანხმების თანახმად გადამალეს.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო მოქმედებების შედეგად, თამარ კ. და მალხაზ ბ. თბილისში დააკავეს. დაკავებულების საცხოვრებელი ბინისა და სარდაფის ჩხრეკისას მოპარული თანხის ძირითადი ნაწილი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
ილია გელაშვილის დასაკავებლად ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებები მიმდინარეობს.
გამოძიება წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ დიდი ოდენობით ფულადი თანხის ქურდობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 177-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „გ“ და მე-4 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტებით).

• case of stealing from the “Bank of Georgia” solved by MIA
The officers of the Old Tbilisi Police Division as a result of the operative-searching and investigative activities detained Tamar K. (DoB 1971 and Malkhaz B. (DoB 1966) for stealing.
Investigation established that on October 24 of the current year, Ilia Gelashvili (DoB 1977) ilegally appropriated 9 197 771 GEL from the “Bank of Georgia” located on Pushkini Street, Tbilisi. Investigation established that Tamar K. and Malkhaz B. hid the money according to previously elaborated plan.
As a result of the operative-searching aactivities Tamar K. and Malkhaz B. were detained in Tbilisi. During the searching activities held in detainees’ apartments and basements law enforcers seized substantial part of the solen cash as evidence.
At this moment operative-searching activities are held to detain Ilia gelashvili.
Investigation is in progress on the fact of stealing cash in large quantities, article 177, III part, sub-paragraph “C” and part Iv sub-paragraph “B” under the Criminal Code of Georgia