• შსს-მ „საქართველოს გაერთიანებული წყალმომარაგების კომპანია“-ში 2013-2014 წლებში დ...
შსს-მ „საქართველოს გაერთიანებული წყალმომარაგების კომპანია“-ში 2013-2014 წლებში დიდი ოდენობით თანხების მითვისების ფაქტზე ორი პირი დააკავა
შპს „საქართველოს გაერთიანებული წყალმომარაგების კომპანია“-ში 2013-2014 წლებში დიდი ოდენობით თანხების მითვისების ფაქტზე, საქართველოს შს სამინისტროს ანტიკორუფციულ სააგენტოში მიმდინარე გამოძიების ფარგლებში ჩატარებული საგამოძიებო და ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად დაკავებულია წყალმომარაგების კომპანიის ფინანსური დეპარტამენტის ყოფილი უფროსი, ძებნილი თამარ ფხოველიშვილი. ამავე საქმეზე დაკავებულია შპს „საქართველოს გაერთიანებული წყალმომარაგების კომპანიის“ ფულადი სახსრებისა და საკრედიტო რესურსების სამმართველოს ყოფილი უფროსი ნათია ნავროზაშვილი, რომელმაც თამარ ფხოველიშვილთან და მის მეუღლე ზურაბ ნუცუბიძესთან ერთად ჩამოყალიბებული ორგანიზებული ჯგუფის შემადგენლობაში, წყალმომარაგების კომპანიის კუთვნილი დიდი ოდენობით თანხები მიითვისა.
თამარ ფხოველიშვილისა და ნათია ნავროზაშვილის მიმართ გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 182-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „დ“ ქვეპუნქტით და ამავე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ და „ბ“ ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს, რაც სასჯელის სახით 7-დან 11 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს. გამოძიება გრძელდება დანაშაულის სხვა შესაძლო თანამონაწილე პირთა გამოსავლენად.

• Two persons detained on the fact of appropriation of sums in especially large qu...
Two persons detained on the fact of appropriation of sums in especially large quantities in 2013-2014 owned by “United Water Supply Company of Georgia”
As a result of investigative and operative-searching activities within the frames of the ongoing investigation held by the Anti-corruption Agency of the Ministry of Internal Affairs regarding illegal appropriation of sums in especially large quantities in 2013-2014, Director of Finance Department of “United Water Supply Company of Georgia”- Tamar Pkhovelishvili was detained, who was wanted by the law enforcers. In connection with the mentioned case, head of Cash and Credit Resources Division of “United Water Supply Company”- Natia Navrozashvili was also detained. Navrzashvili appropriated large amount of sums owned by the “United Water Supply Company” while being the member of the organized criminal group formed by Tamar Pkhovelishvili and her spouse Zurab Nutsubidze. Investigation against Tamar Pkhovelishvili and Natia Navrozashvili is in progress under the article 182, II part, sub-paragraph “E” and III part of the same article, sub-paragraph “A” and “B” of the Criminal Code, which envisages from 7 to 11 years of imprisonment. investigation continues to establish others involved in the mentioned crime.