შინაგან საქმეთა სამინისტრო უგზო-უკვლოდ დაკარგულ, 1991 წელს დაბადებულ ალექსანდრე თამაზის ძე ყვავაძეს ეძებს, რომელიც 2015 წლის 31 დეკემბერს, ტყიბულის რაიონის სოფელ ლეღვაში, სახლიდან გავიდა და შინ აღარ დაბრუნებულა.
შსს-მ უგზო-უკვლოდ დაკარგული პირის სამძებრო ღონისძიებები შეტყობინების მიღებისთანავე დაიწყო. სამართალდამცველები საძიებო მოქმედებებს 24 საათიან რეჟიმში ახორციელებენ. შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ყველა თანამშრომელს ინფორმაცია დაკარგული პირის შესახებ ყოველდღიურად მიეწოდება. აღნიშნულთან დაკავშირებით, საქართველოს მასშტაბით, ინფორმირებულია კრიმინალური პოლიციის ყველა დანაყოფი; ყოველდღიურად მოწმდება, როგორც სასწრაფო სამედიცინო დახმარების, ასევე საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოში შესული შეტყობინებები.
ალექსანდრე ყვავაძის აღწერილობაა: საშუალო აღნაგობის, ღია ფერის კანით, სიმაღლე - 167 - 170 სმ, მუქი ფერის მოკლე თმით, თაფლისფერი თვალებით, ოდნავ კეხიანი ცხვირი, მუქი ფერის გადაბმული წარბები.
ტანთ ეცვა: შავი ფერის ბუმბულის კაპიუშონიანი ქურთუკი, თეთრი ფერის პულოვერი, ლურჯი ფერის ჯინსის შარვალი და ლურჯი ფერის სპორტული ფეხსაცმელი.
თუ ვინმეს გაგაჩნიათ ინფორმაცია დაკარგული ალექსანდრე ყვავაძის შესახებ, დარეკეთ შინაგან საქმეთა სამინისტროს გადაუდებელი დახმარების ერთიან ნომერზე - 112 ან დაგვიკავშირდით: 577 52 66 19

The Ministry of Internal Affairs is searching for the missing Aleksandre f/n Tamaz Kvavadze (DoB: 1991) residing in the village Legva, Tkibuli region. Kvavadze left the house on December 31, 2015 and went missing since then.
The Ministry of Internal Affairs launched searching activities as soon as the Ministry of Internal Affairs was notified regarding the missing person. Law enforcers are searching for Aleksandre Kvavadze in round-the-clock regime. The entire personnel of the Patrol Police Department is provided with updated information regarding the missing person on the regular basis. Each unit of the Criminal Police is informed about the mentioned; on daily basis are checked the messages received by the Emergency Service and the Emergency Management Agency.
Appearance description of Aleksandre Kvavadze: medium body complexion, light-colored skin, height 167-170 cm, dark-colored short hair, brown eyes, nose with a small aquiline, dark-colored linked eyebrows.
Description of cloths: black down-padded hooded trench coat, white sweater, blue jeans and a blue sport shoes.
In case of having any information on Aleksandre Kvavadze, please, call on the unified emergency number of the Ministry of Internal Affairs of Georgia – 112 or on the following number: 577 52 66 19