• შსს აკადემიამ სუპერლიგის ფინალური სერიის პირველ თამაშში გამარჯვება მოიპოვა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საკალთბურთო გუნდმა „შსს აკადემიამ“ 2014-15 წლების საქართველოს ჩემპიონატის ფინალური სერიის პირველ შეხვედრაში „დინამო“ დაძაბულ შეხვედრაში ანგარიშით 77:66 დაამარცხა. თამაშის ყველა მეოთხედი ცვალებადი უპირატესობით მიმდინაორებდა, თუმცა შეხვედრის ბოლო წუთებში „შსს აკადემიამ“ საბოლოო გამარჯვება მოიპოვა.
დღევანდელ შეხვედრაში „შსს აკადემიის“ გუნდში საუკეთესო იყო ნიკა მეტრეველი, რომელმაც 25 ქულა დააგროვა, ხოლო გიორგი ცინცაძემ 19 ქულის მოპოვება შეძლო.
ფინალური სერიის მეორე თამაში კვლავ თბილისის სპორტის სასახლეში, ხვალ გაიმართება. გუნდები სამ მოგებამდე თამაშობენ. გადამწყვეტ თამაშში კი სუპერლიგის გამარჯვებული გამოვლინდება. აღსანიშნავია, რომ ორივე გუნდი, რომლებიც ერთმანეთს წლევანდელი სუპერლიგის ფინალში შეხვდნენ, ამ ჩემპიონატის სხვადასხვა სეზონის გამარჯვებულები არიან. „შსს აკადემია“ სუპერლიგის 2012-13 წლების ჩემპიონია.

• MIA Academy won the first game in the final series of the Super League
Basketball team of the Ministry of Internal Affairs “MIA Academy” defeated “Dinamo” in the first game of the final series, scoring 77:66. Throughout the game the advantage passed from one team to another, however in the final minutes MIA Academy defeated the contender.
According to the results of the game the best result was achieved by Nika Metreveli who gathered 25 points for the team and Giorgi Tsintsadze with 19 points. The next game of the final series will be held tomorrow at the Sports Palace again. Teams will play till winning three games.
In the final game the winner of the Super League will be announced. It is notable that both teams had earned the first place in the Super League in different seasons. MIA Academy gained the first place in the 2012-2013 Super League final.