• შსს 100 ქულიანი სისტემის ამოქმედებასთან დაკავშირებით საინფორმაციო კამპანიას აგრძ...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ, პოლიციის შესახებ საქართველოს კანონში, საქართველოს ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსსა და საგზაო მოძრაობის შესახებ საქართველოს კანონში შეტანილ ცვლილებებთან დაკავშირებით, საინფორმაციო ბუკლეტები მოამზადა.
მოქალაქეთა მაქსიმალური ინფორმირების მიზნით, შსს-ს საპატრულო პოლიციის თანამშრომლები, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, ქალაქებსა და რეგიონებში, მძღოლებსა და ქვეითებს აღნიშნულ ბუკლეტებს ურიგებენ.
ბუკლეტებში საქართველოში მართვის მოწმობისათვის მინიჭებულ ქულათა სისტემასა და უკონტაქტო პატრულირებაზე, ასევე, ბავშვთა ტრანსპორტით გადაყვანის უსაფრთხოების წესების გამკაცრებასა და სხვა საკანონმდებლო სიახლეების შესახებ დეტალური ინფორმაციაა მოცემული.

• Ministry of Internal Affairs continues to hold informational campaign on 100-poi...
Ministry of Internal Affairs in connection with the amendments made in the Law on Police, Administrative Code of Offences and Law on Traffic Movement has made informative fliers.
For the purpose of informing citizens, the Patrol Police officers of the Ministry of Internal Affairs distributed informative fliers to drivers and pedestrians throughout the country, in cities and regions.
The fliers provide information regarding the score system and remote patrolling as well as on the safe transportation of children and other legislative novelties.