• შს სამინისტროს წარმომადგენლებმა სამუშაო შეხვედრა გუდაურში გამართეს
შინაგან საქმეთა მინისტრის გიორგი მღებრიშვილის დავალებით, შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორმა გოგა რაზმაძემ, მცხეთა-მთიანეთის საპატრულო პოლიციის მთავარი სამმართველოს და მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა მოთხილამურე პატრულის პროექტის მოსამზადებელი სამუშაო შეხვედრა სამთო-სათხილამურო კურორტ გუდაურში გამართეს.
შს სამინისტროს მონიტორინგის ჯგუფის წევრები, გუდაურში ვიზიტის დროს, საპილოტე პროექტის დაწყებამდე, კიდევ ერთხელ, ადგილზე გაეცნენ იქ არსებულ ვითარებას, დაათვალიერეს სათხილამურო ტრასები, ინფრასტრუქტურა, გაესაუბრნენ დამსვენებლებსა და სპორტსმენებს. საპილოტე პროგრამა საქართველოს სამთო-სათხილამურო კურორტების სათხილამურო ტრასებზე უსაფრთხოების გაძლიერებისთვის შემუშავდა. სიახლე უსაფრთხოების სტანდარტების ასამაღლებლად დამატებითი ღონისძიებების განხორციელებასა და მოთხილამურე პატრულის ჩამოყალიბებას გულისხმობს. ახალი პროგრამა შს მინისტრის ბრძანების საფუძველზე, უახლოეს დღეებში ამოქმედდება. მიმდინარე წლის სეზონზე, პირველ ეტაპზე, პროექტი გუდაურში განხორციელდება, მომავალ წელს კი მოთხილამურე პატრულირება უკვე საქართველოს ყველა სამთო-სათხილამურო კურორტზე დაინერგება.
უსაფრთხოების ღონისძიებებს რეგიონული პოლიციის დეპარტამენტების, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტისა და შსს-ს სხვა რეგიონული დანაყოფების თანამშრომლები თავიანთი კომპეტენციისა და მოქმედების არეალში უზრუნველყოფენ.

Under the instructions of Giorgi Mgebrishvili, head of Patrol Police Department Goga Razmadze, employees of Mtskheta-Mtianeti patrol police and Mtskheta-Mtianeti police department held meeting in Gudauri which was dedicated to the formation of the ski patrol.
During the visit in Gudauri, members of the monitoring group of MIA got familiarized with the situation on the site before launching the pilot program. They visited ski slopes, infrastructure, had a conversation with civilians and sportsmen. The program was developed for strengthening security on the ski slopes. The program is aimed at enhancing security standards and additional measures as well as at founding the ski patrol service. The new program will be launched in the nearest days under the direct order of the Minister of Internal Affairs. During the recent winter season the program will be launched only in Gudauri, whereas ski patrol will become available in all winter resort destinations for the next season.
Security measures will be ensured by the Patrol Police Department, Regional Police Department and other regional MIA units within their area of operation.