• შს სამინისტროს თანამშრომელმა გინესის რეკორდი დაამყარა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომელმა იოსებ ხუციშვილმა ცალ ხელზე 21 კილოგრამიანი ტვირთით წოლბჯენში 46 აზიდვა შეასრულა და მრავალგზის მსოფლიო ჩემპიონის, ბრიტანელი პედი დოილის დამყარებული რეკორდი – 18 კილოგრამიანი ტვირთით 31 აზიდვა – საგრძნობლად გააუმჯობესა.
იოსებ ხუციშვილს მსოფლიოს 10 სხვადასხვა რეკორდი აქვს დამყარებული. ამასთანავე, წელს ქალაქ ბელფასტში გამართულ „მსოფლიო პოლიციის და სახანძრო სამსახურის სპორტულ ოლიმპიადა“-ზე მან თავისუფალ ჭიდაობაში იასპარეზა, ფინალში პერუელი მოწინააღმდეგე დაამარცხა და ოქროს მედალი მოიპოვა.
იოსებ ხუციშვილის რეკორდის დამყარების პროცესს საქართველოს რეკორდების ფედერაციის წარმომადგენლები დაესწრნენ და ახალი რეკორდი ადგილზე დააფიქსირეს. იოსებ ხუციშვილის რეკორდის დამყარება საქართველოს რეკორდების ფედერაციის ინტერნეტ-მაუწყებლობის „GRF TV“-ს საშუალებით პირდაპირ ეთერში გადაიცა.

• MIA employee broke world record
Employee of the Ministry of Internal Affairs Ioseb Khutsishvili made 46 pushups on one hand with 46 kg weight and broke world record achieved by the British world champion Pedy Dolly whwo made 31 pushups with 18 kg weight.
Up to date Ioseb Khutsishvili broken 10 world records. He also participated in World Police and Fire Games held in Belfast, where he participated in free wrestling style and became the owner of gold medal.
The event was attended by representatives of Georgian Records federation who witnessed the record on the ground. The event was also broadcasted on GTF TV internet channel owned by Georgian Records Federation; streaming was available worldwide.