შინაგან საქმეთა მინისტრ ალექსანდრე ჭიკაიძის ინიციატივით დაწყებულ, ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლის სოციალურ კამპანიას ქალაქ თბილისის 150-ე ბაგა-ბაღიც შეუერთდა. შსს-ს წარმომადგენლებმა ბაგა-ბაღის პედაგოგებსა და აღსაზრდელების მშობლებს ძალადობის წინააღმდეგ მიმართული კამპანია გააცნეს და კამპანიის ატრიბუტებით დაასაჩუქრეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინიციატივით კანონში შესული ცვლილებების შესახებ. 2013 წლიდან საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსში შევიდა ცვლილება, რომლის მიხედვითაც მოხდა ოჯახში ძალადობის კრიმინალიზაცია. კანონში შესული ცვლილებების მიხედვით, ოჯახში ძალადობა 1 წლამდე თავისუფლების აღკვეთით ისჯება.
ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლის სოციალური კამპანიის მიზანია საზოგადოების ინფორმირება, იმის შესახებ რომ ოჯახში ძალადობის ფაქტების შემთხვევაში, მოქალაქეებმა უნდა დარეკონ ცხელ ხაზზე - „112“ ან მიმართონ უბნის ინსპექტორს.
საინფორმაციო-საგანმანათლებლო შეხვედრები თბილისსა და საქართველოს რეგიონებში, სხვადასხვა საშუალო სკოლასა ბაგა-ბაღებსა და უმაღლეს სასწავლებლებში გაიმართება.

Kindergarden N150 joined the social campaign against domestic violence launched by the Minister of Internal Affairs
Kindergarden N150 joined the social campaign against domestic violence launched by the Minister of Internal Affairs Aleksandre Tchikaidze. MIA representatives familiarized personnel of the kindergarden and parents with details of the campaign and handed memorable attributes of the campaign.
MIA representatives also noted that campaign on domestic violence was launched by the Ministry of Internal Affairs as well as legislative changes in this regard. According to amendments, domestic violence was registered as criminal action. On the basis of the changes domestic violence is punishable up to 1 year of imprisonment.