• შს სამინისტრომ 12 შეკვრა ჰეროინი და ე.წ. „ბიო“ ამოიღო
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული სამძებრო-საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, 1973 წელს დაბადებული ლევან ს. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებისა და ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას 12 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება ჰეროინი, 0,125 გრ ე.წ. ,,ბიო“ და „მეტადონის“ აბის ნატეხი ამოიღეს. ბრალდებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებისა და ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „დ“ ქვეპუნქტით და 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

• MIA Seized 12 packages of heroin and so called “BIO” drug
The officers of main division for the illegal circulation of narcotics of Central Criminal Police Department of MIA as a result of searching-investigative activities based on operative information detained Levan N. (DoB 1973) in Tbilisi for illegal purchase and keeping of drugs and new psychoactive substance in large quantities.
As a result of the detainees personal search the law enforcers seized 12 packages of heroin, 0,125 gr. So called “Bio” and one piece of “Metadon”. The detainee pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs and new psychoactive substance in large quantities, article 260, parts II and III, sub-paragraphs “D” and “A” of the Criminal Code.