• შს სამინისტრო შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირების დასაქმებას აგრძელებს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოში შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე ორი მოქალაქე დასაქმდა. გუნდის ახალ წევრებს ქუთაისსა და რუსთავში მომსახურების სააგენტოს დირექტორმა დათო ნიკოლეიშვილმა პირადად უმასპინძლა და სამუშაო გარემო გააცნო. ახალი თანამშრომლები სააგენტოს სარეგისტრაციო განყოფილებასა და სატელეფონო სერვისის სამსახურში დასაქმდნენ.
შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირების დასაქმებისთვის ადაპტირებული სამუშაო გარემო შსს-ს მომსახურების სააგენტოს რამდენიმე სტრუქტურულ ერთეულში შეიქმნა. დასრულდა სპეციალური სატრანსპორტო საშუალებების ადაპტირების პროცესი და თანამშრომელთა ტრანსპორტირება უკვე შესაძლებელია.
გარდა ამისა, სააგენტოს ყველა ტერიტორიულ ერთეულში შშმ პირებისთვის სხვადასხვა სერვისის მისაღებად შესაბამისი ინფრასტრუქტურაა მოწყობილი. აღნიშნული სოციალური პროექტის მიზანია შშმ პირების საზოგადოებაში ინტეგრაციისა და მათი შესაძლებლობების რეალიზაციის ხელშეწყობა.
შსს-ს მომსახურების სააგენტოში შშმ პირების ადაპტირების სტიმულირებისთვის არაერთი მსგავსი პროექტია დაგეგმილი. წლის ბოლომდე, ყრუ და სმენადაქვეითებული პირებისთვის სპეციალური პროგრამა ამოქმედდება, რომელიც მოქალაქეების ჟესტების ენით მომსახურებას ითვალისწინებს.

• MIA continues employment of disabled persons
Two disabled persons are employed at the Service Agency of the Ministry of Internal Affairs. New members of the Service Agency were hosted in Kutaisi and Rustavi by Mr. Dato Nikoleishvili, the Director of the Service Agency. He personally introduced to the employees the working environment and the personnel. New employees will hold positions in registration unit and telephone assistance service.
The Service Agency adapted the working environment for the disabled persons in several structural units. Modification of special transport means aimed at transportation of disabled employees of the Service Agency is in process.
In addition, in all territorial units of the Agency the relevant environment and infrastructure is available for people with disabilities to get a variety of services.