• შს სამინისტრო ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის საინფორმაციო კამპანიას ...
შინაგან საქმეთა სამინისტრო ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ საინფორმაციო კამპანიას ამჯერად იმერეთის რეგიონში ახორციელებს. უბნის ინსპექტორებმა რეგიონის მაცხოვრებლებს შსს-ს მიერ მომზადებული საინფორმაციო ბუკლეტები დაურიგეს. კამპანიის ფარგლებში, მოსახლეობას ინფორმაცია მიეწოდა ორგანიზებული დანაშაულის საფრთხეების და შედეგების შესახებ, ასევე, საზოგადოებასა და სამართალდამცავ სტრუქტურებს შორის თანამშრომლობის აუცილებლობაზე.
ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის უწყებათშორისმა საკოორდინაციო საბჭომ, რომელსაც შინაგან საქმეთა სამინისტრო ხელმძღვანელობს, ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის ეროვნული სტრატეგია შეიმუშავა, რაც საქართველოს მთავრობამ 2013 წლის 2 ოქტომბერს დაამტკიცა. სტრატეგიის სამოქმედო გეგმაში განსაკუთრებული ადგილი ეთმობა ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ პრევენციული ღონისძიებების განხორციელებას და შესაბამისად, საზოგადოებრივი ცნობიერების ამაღლებას.
ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ საინფორმაციო კამპანია გრძელდება. უბნის ინსპექტორები საინფორმაციო ბუკლეტებს საქართველოს ყველა რეგიონის მაცხოვრებლებს დაურიგებენ.

MIA is holding informative campaign against organized crime in Imereti region this time. Informative booklets were spread among society by the district inspectors. In order to raise awareness of the public MIA provided population with information on dangers and negative results of the organized crime.
The mentioned booklets were spread among society by the district inspectors. Inspectors also informed people regarding the mentioned issue. Importance of necessity of cooperation between public and law enforcers is also among goals of the mentioned campaign.
Interagency coordination board on the fight against organized crime which is headed by the Minister of Internal Affairs has elaborated national strategy on the fight against the mentioned issue, which was adopted by the Georgian government on October2, 2013. National strategy is especially focused on preventive activities and raising awareness of the public regarding the organized crime.