• შს სამინისტრო - კულტურული მემკვიდრეობისთვის
შსს-ს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის ინიციატივით, საქართველოს კულტურული მემკვიდრეობის დაცვის ეროვნული სააგენტოსთან თანამშრომლობით, აღნიშნული დეპარტამენტის პირადმა შემადგენლობამ ისტორიულ-კულტურული ძეგლების, უძველესი ეკლესია-მონასტრების და მათი მიმდებარე ტერიტორიების დასუფთავების აქცია მოაწყო.
აქციაში, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, შსს-ს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის 300-ზე მეტი თანამშრომელი მონაწილეობდა, მცხეთა-მთიანეთის, სამცხე-ჯავახეთის, სამეგრელო-ზემო სვანეთის, იმერეთის, შიდა ქართლის, ქვემო ქართლისა და კახეთის რეგიონალური დანაყოფებიდან.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო ქვეყნის კულტურულ მემკვიდრეობაზე ზრუნვას და მსგავსი აქციების მოწყობას მომავალშიც გააგრძელებს.

• Ministry of Internal Affairs for cultural heritage
Under the initiative of the Special tasks Department of the Ministry of Internal Affairs in collaboration with National Agency for Cultural Heritage Preservation of Georgia have held the clean-up campaign of Historical-cultural monuments, ancient church-monasteries and their surrounding areas.
More than 300 employees from the MIA Special Tasks Force Department participated in the in the campaign from Mtskheta-Mtianeti, Samtskhe-Javakheti, Samegrelo-Zemo Svaneti, Imereti, Shida Kartli, Kvemo Kartli and Kakheti Regional Divisions.
The Ministry of Internal Affairs will continue to take care of the cultural heritage of the country and organize similar campaigns in the future.