• შს მინისტრმა უწყების თანამშრომელ ქალბატონებს მადლობა გამოუცხადა
შინაგან საქმეთა მინისტრმა გიორგი მღებრიშვილმა თანამშრომელ ქალბატონებს ქალთა საერთაშორისო დღე – 8 მარტი მიულოცა. მინისტრის სახელით, 91 ქალბატონი სამსახურებრივი მოვალეობის სანიმუშოდ შესრულებისა და მიღწეული წარმატებებისთვის მადლობის სიგელებით დაჯილდოვდა.
მადლობის სიგელები ქალბატონებს მათსავე სამუშაო ოთახებში სხვადასხვა დეპარტამენტის დირექტორებმა პირადად გადასცეს და ქალთა საერთაშორისო დღე მიულოცეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ერთ-ერთი პრიორიტეტია საზოგადოებაში გენდერული თანასწორობის დაცვა და პოლიციაში ქალთა მონაწილეობის გაზრდა. განხორციელებული და დაგეგმილი რეფორმები ქალ-პოლიციელებს საკუთარი პოტენციალის რეალიზებისთვის კიდევ უფრო მეტ შესაძლებლობას უქმნის.

Mr. Giorgi Mgebrishvili, the Minister of Internal Affairs congratulated the female employees of the Ministry with International Women Day – 8th March. 91 women were awarded with the Certificates of Appreciation for their achievements and excellent performance of official duties.
The Directors of different Departments delivered the Certificates of Appreciation to the ladies in their offices and congratulated them on the occasion of the International Women Day.
One of the priorities of the Ministry is protection of gender equality and increase of women's participation in the police activities. The reforms planned and already implemented shall give even more opportunities to the women police officers in realization of their potentials.