• შს მინისტრმა საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის სამაშველო მომზადების და...
შს მინისტრმა საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის სამაშველო მომზადების და რეაგირების ბაზაზე სპორტული დარბაზი გახსნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის სამაშველო მომზადების და რეაგირების ბაზაზე სპორტული დარბაზი გაიხსნა. შინაგან საქმეთა მინისტრმა ალექსანდრე ჭიკაიძემ და საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის დირექტორმა ზვიად ქაწაშვილმა შენობა საზეიმო ვითარებაში გახსნეს. ღონისძიებას ესწრებოდნენ შს მინისტრის მოადგილე ვახტანგ გომელაური და დეპარტამენტის სხვა ხელმძღვანელი პირები.
ღონისძიების ფარგლებში, სამაშველო რაზმების მომზადების დონის დემონსტრაციის მიზნით, საჩვენებელი ვარჯიში ჩატარდა. სცენარის მიხედვით გათამაშდა ქიმიური ინციდენტი, მიწისძვრის და ავტოსაგზაო შემთხვევის შედეგების სალიკვიდაციო და სამაშველო სამუშაოები.
სპორტული დარბაზის მშენებლობა პრემიერ-მინისტრ ირაკლი ღარიბაშვილის ინიციატივით რამდენიმე თვის წინ დაიწყო. შენობა თანამედროვე, ევროპულ სტანდარტებს აკმაყოფილებს, დარბაზი აღჭურვილია უახლესი სპორტული ინვენტარით, სავარჯიშო ტრენაჟორებით, შვედური კედლით და საშხაპეებით.
ახლადაშენებული სპორტული დარბაზი დეპარტამენტის პირად შემადგენლობას საშუალებას მისცემს აიმაღლოს და მუდმივად შეინარჩუნოს ფიზიკური მომზადების მაღალი დონე. აღნიშნული დარბაზით სარგებლობას ასევე შეძლებენ საქართველოს სხვადასხვა მუნიციპალური სახანძრო-სამაშველო რაზმის წარმომადგენლები, რომელთა პროფესიული გადამზადება და სერთიფიცირება ეტაპობრივად ხდება სამმართველოს ბაზაზე.

• Minister of Internal Affairs opened gym at Rescue Training and Response Division...
Minister of Internal Affairs opened gym at Rescue Training and Response Division base of MIA Emergency Management
Today sports gym was opened at Rescue Training and Response Division base of MIA Emergency Management Department. Minister of Internal Affairs Aleksandre Tchikaidze and Emergency Management Department Director Zviad Katsashvili opened the building in the solemn atmosphere. The event was attended by Deputy Minister of Internal Affaiars Vakhtang Gomelauri and other officials from the mentioned Department.
Within the frames of the event demonstrative trainings were held in order to show the level of professionalism of MIA rescuers. According to the scenario several emergency incidents were staged, such as: chemical incident, rescue and liquidation works during car crash and earthquake situations.
Construction of the gym was initiated by the Prime Minister Irakli Gharibashvili several months ago. Building is equipped with the latest sport and office inventory, gym appliances, the so called Swedish wall and shower cubicle. The building was constructed in compliance with the existing European standards.
Personnel of the Department will have an opportunity to be trained at newly constructed gym in order to maintain high level of physical condition. Various municipal rescue services will also be able to train at the gym, who gradually undergo professional re-training courses at the base.