შინაგან საქმეთა მინისტრმა, გიორგი მღებრიშვილმა ქალაქ ამბროლაურში შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის საგანგებო სიტუაციების მართვის სამმართველოს განახლებული შენობა გახსნა. ღონისძიებას შს მინისტრის მოადგილე მერაბ მალანია, შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს დირექტორი ზვიად ქაწაშვილი, რაჭა-ლეჩხუმ-ქვემო სვანეთის სახელმწიფო რწმუნებული და ამბროლაურის მუნიციპალიტეტის წარმომადგენლები დაესწრნენ.
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტომ ძველი სახანძრო-სამაშველო შენობა გაარემონტა და მიმდებარე ტერიტორიაზე არსებული ინფრასტრუქტურის რეაბილიტაცია განახორციელა. ამბროლაურის სამმართველოს განახლებული შენობა ახალი, თანამედროვე ინვენტარითა და ტექნიკით აღიჭურვა, შეკეთდა სასწავლო კოშკურა.
გიორგი მღებრიშვილმა, სტუმრებთან ერთად, სამმართველოს გარემონტებული შენობა, სახანძრო-სამაშველო ტექნიკა, მეხანძრე-მაშველების სრული აღჭურვილობა და განახლებული ავტოფარეხი დაათვალიერა.
განახლებულ შენობაში 29 მეხანძრე-მაშველი და ადმინისტრაციის 5 თანამშრომელი მუშაობს.
შს მინისტრმა 4 მეხანძრე-მაშველი, სამსახურებრივი მოვალეობის კეთილსინდისიერად და სანიმუშოდ შესრულებისთვის, მადლობის სიგელებით დააჯილდოვა.
შს სამინისტრო, მთელი საქართველოს მასშტაბით, სახანძრო-სამაშველო შენობების რეაბილიტაციასა და მშენებლობას ახორციელებს. 2015 წლიდან დღემდე, განახლდა და უახლესი ტექნიკით აღიჭურვა შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს 12 შენობა, აშენდა 1 ახალი ნაგებობა. მიმდინარე წლის ბოლომდე, 3 ახალი შენობის აშენება და 4 ძველი ნაგებობის რეაბილიტაცია იგეგმება.

Mr. Giorgi Mghebrishvili, the Minister of Internal Affairs opened the refurbished building of the Emergency Situations Management Agency of Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti in Ambrolauri.
The opening ceremony was attended by Mr. Merab Malania, the Deputy Minister of Internal Affairs, Mr. Zviad Katsashvili, the Director of the Emergency Situations Management Agency, the state governor of Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti and the representatives of Ambrolauri Municipality.
The MIA Emergency Situations Management Agency repaired the old fire-rescue building and rehabilitated the infrastructure in the vicinity. Refurbished venue of Ambrolauri Division is equipped with new, modern equipment and technique, the training tower has been also repaired.
Mr. Giorgi Mgebrishvili – along with the guests – had a tour around the refurbished building and viewed fire-rescue equipment, full equipment of firefighter-rescuers and the renovated garage.
29 firefighter-rescuers and 5 employees of the Administration work in the refurbished building.
The Minister of Internal Affairs awarded 4 firefighter-rescuers with the Certificates of Appreciation for their faithful and outstanding performance.
The Ministry of Internal Affairs proceeds with the rehabilitation and construction of the firefighting-rescue buildings across the country; since 2015 until now 12 buildings of the MIA Emergency Situations Management Service have been refurbished and equipped with the latest technical equipment and 1 new building has been built. Construction of 3 new buildings and refurbishment of 4 old ones is planned to the end of the current year.