• შს მინისტრის პირველი მოადგილე რაინლანდ-პფალცის ფედერალური მიწის პოლიციის იუბილეს...
შს მინისტრის პირველი მოადგილე რაინლანდ-პფალცის ფედერალური მიწის პოლიციის იუბილეს აღსანიშნავ ღონისძიებას დაესწრო
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველი მოადგილე, ბესიკ ამირანაშვილი, შსს-ს აკადემიის რექტორთან - გივი მიქანაძესთან და გერმანიის ფედერაციულ რესპუბლიკაში საქართველოს შსს-ს პოლიციის ატაშესთან - გვანცა ჩხვიმიანთან ერთად, მაინცში, რაინლანდ-პფალცის ფედერალური მიწის პოლიციის დაარსებიდან 70 წლის იუბილესადმი მიძღვნილ ღონისძიებას დაესწრო.
ღონისძიების ფარგლებში, დელეგაციის წევრები რაინლანდ-პფალცის შინაგან საქმეთა სამინისტროს ხელმძღვანელ პირებს შეხვდნენ. შეხვედრაზე მხარეებმა საქართველოსა და გერმანიის სამართალდამცავ სტრუქტურებს შორის არსებულ წარმატებულ ორმხრივ თანამშრომლობასა და სამომავლო გეგმებზე ისაუბრეს.
საქართველოს შსს-ს მჭიდრო თანამშრომლობა აკავშირებს რაინლან-პფალცის ფედერალურ მიწასთან. 2016 წელს გაფორმდა „საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და რაინლანდ-პფალცის ფედერალური მიწის შინაგან საქმეთა, სპორტისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს შორის“ ურთიერთგაგების მემორანდუმი, რომელიც თანამშრომლობის ძირითად სფეროებს განსაზღვრავს და პოლიციელთა შესაძლებლობების განვითარებას ითვალისწინებს.

• First Deputy Minister of Internal Affairs attended the event dedicated to the 70...
First Deputy Minister of Internal Affairs attended the event dedicated to the 70th anniversary of founding Police of Rheinland-Pfalz Federal Land
First Deputy Minister of Internal Affairs Besik Amiranashvili, Rector of the Academy of the MIA –Givi Mikanadze and Police Attach of the MIA to Germany – Ms. Gvantsa Chkhvimiani attended the event dedicated to the 70th anniversary of founding Police of Rheinland-Pfalz Federal Land.
Within the frames of the event, Georgian participants held meeting with leadership of the Ministry of Interior of the Rheinland-Pfalz Federal Land, emphasized close bilateral cooperation that have been enhanced recently, and discussed future plans.
It is worth mentioning, that Georgian side has an excellent cooperation with the Rheinland-Pfalz Federal Land. In 2016 is signed “Memorandum of Understanding between the Ministry of Internal Affairs of Georgia and the Ministry of Interior, Sport and Infrastructure of the Rheinland-Pfalz Federal Land”, which identifies the main fields of cooperation and prescribes capacity building of police officers.