• შს მინისტრის მოადგილემ ნატო-სა და წევრი ქვეყნების ექსპერტებს მიმდინარე და დაგეგმ...
შს მინისტრის მოადგილემ ნატო-სა და წევრი ქვეყნების ექსპერტებს მიმდინარე და დაგეგმილი რეფორმები წარუდგინა
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე არჩილ თალაკვაძემ ევროპულ და ევროატლანტიკურ სტრუქტურებში ინტეგრაციის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის, ნატო-ს სამეკავშირეო ოფისისა და ნატო-ს საკონტაქტო საელჩოს მხარდაჭერით ორგანიზებულ სემინარში – "წინსვლა საქართველოს ევროატლანტიკური ინტეგრაციის გზაზე" მონაწილეობა მიიღო და სამინისტროში მიმდინარე და დაგეგმილ რეფორმებზე ისაუბრა.
სემინარში, რომელზეც საქართველოს 2016 წლის წლიური ეროვნული პროგრამის (ANP) პროექტი განიხილეს, ნატო-ს შტაბ-ბინიდან და წევრი ქვეყნებიდან ჩამოსული ექსპერტები, ასევე, საქართველოში აკრედიტებული, ნატო-ს წევრი ქვეყნების საელჩოებისა და წლიური ეროვნული პროგრამის შემუშავებასა და განხორციელებაში ჩართული საქართველოს სახელმწიფო უწყებების წარმომადგენლები მონაწილეობდნენ. წლიური ეროვნული პროგრამა არის საქართველოს ნატო-ში ინტეგრაციის ერთ-ერთი მთავარი ინსტრუმენტი, რომელიც ქვეყნის ალიანსში გაწევრიანებას უწყობს ხელს.
სემინარზე ნატო-ს ექსპერტების მიერ გამოთქმული რეკომენდაციების გათვალისწინებით, 2016 წლის წლიურ ეროვნულ პროგრამას საქართველოს ნატო-ში ინტეგრაციის სახელმწიფო კომისია დაამტკიცებს და შემდგომ, აღნიშნულ დოკუმენტს ქართული მხარე ალიანსს წარუდგენს.

• Deputy Minister of Internal Affairs Introduced Current and Planned Reforms to ex...
Deputy Minister of Internal Affairs Introduced Current and Planned Reforms to experts of NATO and Member States
Mr. Archil Talakvadze, the Deputy Minister of Internal Affairs participated in the seminar "Taking Forward Georgia's Euro-Atlantic Integration” organized by the Office of the State Minister of Georgia on European and Euro-Atlantic Integration, the NATO Liaison Office and the NATO Liaison Embassy. The Deputy Minister talked about current and scheduled reforms of the Ministry.
The seminar discussing the Annual National Programme (ANP) of Georgia for 2016 was attended by the experts from the NATO HQ and the Member States, as well as the representatives of the Embassies of NATO Member States accredited in Georgia and the State Agencies of Georgia involved in development and implementation of the Annual National Programme (ANP). The Annual National Programme (ANP) is one of the key mechanisms for Georgia's Euro-Atlantic integration.
Following the recommendations expressed by the NATO experts at the seminar, the Annual National Programme (ANP) for 2016 will be further approved by the State Commission of Georgia on NATO Integration and later the Georgian side shall present the mentioned document to the Alliance.