• შს მინისტრის მოადგილემ ადამიანით ვაჭრობის წინააღმდეგ ურთიერთთანამშრომლობის მემორ...
27 თებერვალს საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს, საქართველოს მთავარ პროკურატურას და საქართველოში მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციის მისიას (IOM) შორის, ადამიანით ვაჭრობის (ტრეფიკინგის) წინააღმდეგ ეფექტური ბრძოლის მიზნით, ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმი მხარეთა შორის თანამშრომლობის გაღრმავებას, სამართალდამცავი ორგანოების წარმომადგენელთა ტრეფიკინგის საკითხებში გადამზადებას და მათი უნარ-ჩვევების გამტკიცებას ემსახურება. მემორანდუმს ხელი მოაწერეს საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ლევან იზორიამ, საქართველოს მთავარი პროკურორის მოადგილე გიორგი გოგაძემ და საქართველოში მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციის მისიის (IOM) ხელმძღვანელმა ილიანა დერილოვამ.
მემორანდუმის საფუძველზე, აჭარის რეგიონში ტრეფიკინგის წინააღმდეგ ბრძოლის ეფექტურობის გაზრდის მიზნით, პროკურორებისა და შსს-ს თანამშრომლებისგან დაკომპლექტებული სპეციალური ჯგუფი (Task Force ) შეიქმნება, რომელთა სპეცმომზადებას მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაცია (IOM) უზრუნველყოფს. სპეციალური ჯგუფი რეგიონში ტრეფიკინგის ფაქტების ეფექტურ გამოძიებას, პრევენციასა და დახვეწილ, თანამედროვე სამართალწარმოებას შეუწყობს ხელს.

• Memorandum of understanding was signed by the Deputy Minister of Internal Affair...
On February 27, Memorandum of Understanding was signed between the Ministry of Internal Affairs, Prosecutor’s Office and International Organization for Migration (IOM) on Capacity Building of Law Enforcement Agencies in the Area of Combating Trafficking in Persons.
Memorandum envisages strengthening of co-operation, re-training and capacity building of representatives of law enforcing agencies in the field of the fight against trafficking. Memorandum was signed by the Deputy Minister of Internal Affairs, Levan Izoria, Deputy Chief Prosecutor Giorgi Gogadze and head of International Organization for Migration mission (IOM) Iliana Derilova.
Memorandum envisages establishment of the Task Force which is composed of 7 detectives and 5 prosecutors in Adjara Region. Purpose of this group is proactive detection, effective investigation and criminal prosecution of Human Trafficking cases. Members of Task Force will undergo special training by the International Organization for Migration.