• შს მინისტრის მოადგილე ვიზალიბერალიზაციის საკითხებთან დაკავშირებით არასამთავრობო ...
შს მინისტრის მოადგილე ვიზალიბერალიზაციის საკითხებთან დაკავშირებით არასამთავრობო სექტორის წარმომადგენლებს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე შალვა ხუციშვილმა აღმოსავლეთ-დასავლეთის მართვის ინსტიტუტის (EWMI) ორგანიზებით გამართულ, მრგვალი მაგიდის ფორმატის შეხვედრაში მიიღო მონაწილეობა.
შეხვედრას ესწრებოდნენ საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს, საგარეო საქმეთა სამინისტროს, საქართველოში მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციის მისიის და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები.
შეხვედრის მიზანი იყო ევროკავშირის ქვეყნებში საქართველოს მოქალაქეების უვიზო მიმოსვლის შვიდი თვის შედეგების შეჯამება, არსებული ვითარების მიმოხილვა და გაანალიზება, ამ მიმართულებით სახელმწიფო ორგანოების მიერ განხორციელებული ღონისძიებებისა და გამოწვევების განხილვა სამთავრობო უწყებებსა და არასამთავრობო სექტორს შორის.
ღონისძიების ფარგლებში, მხარეებმა განიხილეს საქართველოდან ევროკავშირში უკანონო მიგრაციის პრევენციის მიზნით არასამთავრობო ორგანიზაციებისა და სახელმწიფო ორგანოების თანამშრომლობის გზები.

• Deputy Minister of Internal Affairs met non-governmental organizations to discus...
Deputy Minister of Internal Affairs met non-governmental organizations to discuss issues related to visa-liberalization
Deputy Minister of Internal Affairs Shalva Khutsishvili participated in the round table format meeting organized by East -West Management Institute.
The meeting was attended by the representatives from the Ministry of Internal Affairs, Ministry of Foreign Affairs, International Organization for Migration mission and non-governmental organizations.
The aim of the meeting was to summarize the results of seven months of visa-free travel for Georgian citizens in EU states, review and analyze the current situation, discussing of activities and challenges of government agencies in this regard between government agencies and non-governmental sector.
Within the frames of the event, the sides discussed ways of cooperation between NGOs and state agencies to prevent illicit migration from Georgia to the EU.