• შს მინისტრის მოადგილე სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის ბაზებსა და ...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე მერაბ მალანია კომპანია BP-ს საკომპრესორო სადგურ CSG-1-ზე, კომპანია BP საქართველოს ხელმძღვანელს, კრისტოფერ შლიტერსა და უშიშროების მენეჯერს, სანდრო ჩიტაძეს შეხვდა. შეხვედრას ესწრებოდნენ შსს-ს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის დირექტორი, მისი მოადგილე და ქვემო ქართლის რეგიონული სამმართველოს უფროსი.
მხარეებმა სამხრეთ-კავკასიური გაზსადენის გაფართოების პროექტის ახალი მილსადენისა და საკომპრესორო სადგურების უსაფრთხოების საკითხები განიხილეს, მათ დანიშნულებას და ოპერირების მასშტაბებს დეტალურად გაეცნენ. შეხვედრაზე განსაკუთრებულად აღინიშნა საქართველოს ტერიტორიაზე გამავალი სტრატეგიული მილსადენებისა და მისი ინფრასტრუქტურული ობიექტების მნიშვნელობა, როგორც რეგიონული, ასევე, საერთაშორისო მასშტაბით.
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე მერაბ მალანიამ სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის ქვემო ქართლის რეგიონული სამმართველოს ჯანდარის განახლებული ბაზაც მოინახულა, სადაც გაფართოვდა ყაზარმა, აშენდა სასადილოს ახალი შენობა, მოეწყო სველი წერტილები, გაუმჯობესდა ელექტროენერგიის მიწოდება, სასმელი წყლის მომარაგების უზრუნველყოფის მიზნით გაკეთდა ჭაბურღილი და კეთილმოეწყო ბაზის მიმდებარე ტერიტორია. მინისტრის მოადგილე, ასევე, ეწვია ამავე სამმართველოს რუსთავის ბაზას და ახლადდამონტაჟებული, ანალიტიკური ფუნქციით აღჭურვილი ვიდეოსამეთვალყურეო სისტემები დაათვალიერა.
მერაბ მალანიამ შსს-ს მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის სწრაფი რეაგირების სამმართველოს 10 თანამშრომელი დააჯილდოვა, რომლებმაც შსს-ს სპეციალურ დანაყოფებს შორის გამართულ შეჯიბრში მიიღეს მონაწილეობა.

• Deputy Minister of Internal Affairs visited bases of Strategic Pipelines Protect...
Deputy Minister of Internal Affairs visited bases of Strategic Pipelines Protection Department and BP’s facility
Deputy Minister of Internal Affairs Merab Malania held a meeting with Country Manager of BP Georgia Christopher Schlueter and Security Manager Sandro Chitadze at BP’s Compressor Station CSG1. Director of Strategic Pipelines Protection Department as well as Deputy Director of the Department and Head of Kvemo Kartli Regional Division attended the meeting.
Sides discussed security issues of new pipeline and Compressor Stations of the South Caucasus Gas Pipeline Expansion Project and got familiarized with the functions and scale of operations of these facilities in detail. During the meeting regional and international importance of strategic pipelines traversing Georgia and its related infrastructure was emphasized.
Deputy Minister of Internal Affairs Merab Malania also visited renewed Jandara Base of Kvemo Kartli Regional Division of Strategic Pipelines Protection Department. Barracks of the base was expanded and new cafeteria and bathrooms were build, furthermore, supply of electricity was improved, drinking water well was provided and area of the base was well-maintained. Deputy Minister also visited Rustavi Base of the abovementioned Division and observed newly installed analytical video surveillance system.
Merab Malania awarded 10 employees of Quick Reaction Division of the Department who took part in the competition held among the special divisions of MIA.