• შს მინისტრის მოადგილე მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციის წარმომადგენლებს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე შალვა ხუციშვილი საქართველოში ვიზიტით მყოფ მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციის (IOM) აღმოსავლეთ და სამხრეთ-აღმოსავლეთ ევროპისა და ცენტრალური აზიის რეგიონულ დირექტორს, არგენტინა საბადოშს შეხვდა.
შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციის მისიის ხელმძღვანელი საქართველოში ილიანა დერილოვა და შსს-ს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორი შალვა კვინიხიძე.
შეხვედრაზე მხარეებმა მიგრაციისა და საზღვრის მართვის სფეროში შსს-ს მიერ განხორციელებული რეფორმები და მიღწევები განიხილეს, შს სამინისტროსა და IOM-ს შორის არსებული წარმატებული, მჭიდრო თანამშრომლობა შეაჯამეს და სამომავლო ურთიერთობების გაღრმავებაზე იმსჯელეს.
მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაცია (IOM) საქართველოში 1993 წლიდან მიგრაციისა და საზღვრის მართვის საკითხებზე მუშაობს. IOM შინაგან საქმეთა სამინისტროსთან სხვადასხვა პროექტისა და პროგრამის ფარგლებში თანამშრომლობს, მათ შორის, უწყების თანამშრომელთა კვალიფიკაციის ამაღლებისა და ევროპული სტანდატების შესაბამისად ინფრასტრუქტურის განახლების მიმართულებით.

• Deputy minister held meeting with representatives of IOM
Deputy Minister of Internal Affairs Shalva Khutsishvili held meeting with the regional director of East and South-East Europe and central Asia, Argentina Sabadosh.
The meeting was also attended by head of the mission Liliana Derilova and director of the International Relations Department Shalva Kvinikhidze.
At the meeting sides discussed reforms and achievements implemented at the Ministry of Internal Affairs in the sphere of migration and border management. Sides summed up close and successful cooperation between IOM and Ministry of Internal Affairs and reviewed prospects for enhancing the existing cooperation even more.
International Organization of Migration (IOM) operates in Georgia since 1993 in the sphere of border management and migration issues. Within the frames of the various projects and programs IOM cooperates with the Ministry of Internal Affairs including qualification courses for employees and in the direction of infrastructure renovation under the European standards.