• შს მინისტრის მოადგილე ლევან იზორია წამებისა და არაადამიანური ან ღირსების შემლახვ...
შს მინისტრის მოადგილე ლევან იზორია წამებისა და არაადამიანური ან ღირსების შემლახველი მოპყრობისა თუ დასჯის საწინააღმდეგო ევროპული კომიტეტის წარმომადგენლებს შეხვდა
შს მინისტრის მოადგილე ლევან იზორია, გენერალური ინსპექციის, რეფორმებისა და განვითარების სააგენტოს, მიგრაციის დეპარტამენტის, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის, შინაგან საქმეთა აკადემიის და ადამიანის უფლებათა დაცვის და მონიტორინგის მთავარი სამმართველოს წარმომადგენლებთან ერთად, საქართველოში ოფიციალური ვიზიტით მყოფ წამებისა და არაადამიანური ან ღირსების შემლახველი მოპყრობისა თუ დასჯის საწინააღმდეგო ევროპული კომიტეტის წარმომადგენლებს შეხვდა.
მხარეებმა განიხილეს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ შესრულებული რეკომენდაციები, რომელიც ევროპული კომიტეტის ექსპერტებმა ბოლო ვიზიტის დროს, 2010 წელს შეიმუშავეს. შეხვედრაზე ასევე განიხილეს დროებითი მოთავსების იზოლატორებში ადამიანების უფლებების დაცვის კუთხით არსებული მდგომარეობა, შსს-ში ადამიანის უფლებების დაცვის კუთხით გატარებული რეფორმები და დაგეგმილი აქტივობები.

• Deputy Minister Levan Izoria met with delegation of the European Committee for t...
Deputy Minister Levan Izoria met with delegation of the European Committee for the Prevention of Torture and Inhuman or Degrading Treatment or Punishment
Deputy Minister Levan Izoria along with representatives of General Inspection, Reforms and Development Agency, Migration Department, Patrol Police Department, MIA Academy and Main Division for the Protection of Human Rights and Monitoring met delegation of the European Committee for the Prevention of Torture and Inhuman or Degrading Treatment or Punishment (CPT) which is paying an official visit to Georgia.
The parties discussed the status of recommendations, human rights protection situation in temporary detention isolators, completed and planned activities of the Ministry in this field.