• შს მინისტრის მოადგილე ლევან იზორია საგზაო მოძრაობისა და გზების უსაფრთხოების შესა...
შს მინისტრის მოადგილე ლევან იზორია საგზაო მოძრაობისა და გზების უსაფრთხოების შესახებ სემინარზე სიტყვით გამოვიდა
თბილისში, საქართველოში ნიდერლანდების სამეფოს საელჩოს და არასამთავრობო ორგანიზაციების – "ევროპის სახლი" და "პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის" ორგანიზებით, საგზაო მოძრაობისა და გზების უსაფრთხოების შესახებ სემინარი გაიმართა.
სემინარი მიზნად ისახავდა ხელისუფლების წარმომადგენლების, ექსპერტების და დაინტერესებული ბიზნესპარტნიორების შეხვედრებს, გამოცდილების გაზიარებას და კონტაქტების დამყარებას საქართველოში საგზაო უსაფრთხოების გაუმჯობესების მიზნით. სემინარზე განიხილეს როგორც საგზაო უსაფრთხოების თემები, ასევე საგზაო მოძრაობის მენეჯმენტი, მაგალითად, საცობების და საჯარო ტრანსპორტის თემა ქალაქებში და გზატკეცილებზე.
სემინარის მეორე ნაწილი "ევროპის სახლში" შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ლევან იზორიამ გახსნა. ასევე სიტყვით გამოვიდნენ ნიდერლანდების სამეფოს ელჩი ჰანს ჰორბახი და პროფესორი ფრედ ვეხმანი. ამის შემდეგ საგზაო უსაფრთხოების თემისადმი მიძღვნილი გამოფენა "A-დან B-მდე" გაიმართა.
სემინარი სასტუმრო "შერატონ მეტეხი პალასში" ნიდერლანდების სამეფოს ელჩის, ჰანს ჰორბახის და საქართველოს რეგიონალური განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრ დავით ნარმანიას სიტყვით გაიხსნა, რის შემდეგაც პრეზენტაცია წარადგინეს ეკონომიკის მინისტრის მოადგილე ნათია მიქელაძემ, საგზაო დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილე ნუგზარ გასვიანმა, ნიდერლანდების ინფრასტრუქტურისა და საგზაო უსაფრთხოების ექსპერტმა ჰანს ხოტხელფმა. საგზაო უსაფრთხოების სფეროში წამყვანი ჰოლანდიური კომპანიების წარმომადგენლებმა ასევე ისაუბრეს საგზაო უსაფრთხოების სხვადასხვა ასპექტზე, საგზაო უსაფრთხოების წესების დაცვაზე, მენეჯმენტზე, პროგრამულ უზრუნველყოფასა და მობილურობის გაზომვის სისტემებზე.

• Deputy Minister Levan Izoria delivered speech at seminar dedicated to road safet...
Deputy Minister Levan Izoria delivered speech at seminar dedicated to road safety and traffic movement
Today seminar on traffic movement and road safety was held under the organization of Embassy of Netherlands in Georgia and non-governmental organizations- “Europe House” and “Partnership for Road Safety”.
Seminar was aimed at establishing ties between representatives of government, experts and interested businessmen, sharing experience and establishing relations with the purpose of improving safety on roads in Georgia. During the seminar issues connected with road safety, as well as traffic movement management were discussed including traffic jams management as well as issue of public transport in towns and on highways.
Second part of the seminar was opened by Deputy Minister Levan Izoria at “Europe House”. Speeches were also delivered by the Ambassador of Netherlands in Georgia Hans Horbach and Professor Fred Vechman. After the opening speeches presentation – “From A to B” was held, dedicated to the issue of traffic safety.
Seminar was held at “Sheraton Metechi Palace Hotel” and opening speeches were delivered by the Ambassador of Netherlands Hans Horbach and Minister of Regional Development and Infrastructure Davit Narmania. Afterwards, presentations were introduced to the public by Deputy Minister of Economy Natia Mikeladze, Deputy Chairman of Roads Department Nugzar Gasviani and Dutch expert of infrastructure and road safety Hans Hothelp.
Representatives of Dutch companies operating in the sphere of road safety also discussed other aspects of road safety, importance of following the rules of traffic movement, management issues, system support and mobile measurements system.